×
صفحه نخستدرباره سایتشرایط استفادهحریم خصوصیتماس با ما
ولوله در شهر ۱ولوله در شهر ۲ولوله در شهر ۳طلوع عشق
نگاشته هادیدگاه هانکته ها
آثار بنیانگذاران دیانت بهائیپیام های بیت العدل اعظمگزارش ها و بیانیه هاآثار نویسندگان بهائی

برای شروع یا قطع اشتراکتان در خبرنامه سایت، آدرس ایمیل خود را در ذیل وارد کنید.

ثبت نام
قطع اشتراک
twitter
×
ولوله در شهر - شمارۀ اولولوله در شهر - شمارۀ دومولوله در شهر - شمارۀ سومطلوع عشق
سایت "بهائیان ایران" سایت رسمی جامعۀ بهائی ایرانگلچین پیام های بیت العدل اعظمسرویس خبری جامعۀ بهائیعالم بهائی: جامعۀ جهانی بهائیزندگی حضرت بهاءاللهکتابخانۀ بهائیعهد و میثاقآئین بهائیدنیای بهائینقطه نظرنگاهکسروی و کتاب «بهائی گری»پروژه های بهائیسایت جامعۀ جهانی بهائیسایت ضیافت نوزده روزهتلویزیون نوینرادیو پیام دوستسایت تعلیم و تربیتسایت ازدواج بهائی
درباره سایت

ساقی از غیب بقا برقع برافکن از عذار
تا بنوشم خمر باقی از جمال کردگار
آنچه در خمخانه داری نشکند صفرای عشق
زان شراب معنوی ساقی همی بحری بیار
تا که این مستور شیدایی در آید در خروش
تا که این مخمور ربانی بر آید زین خمار
نار عشقی برفروز و جمله هستی ها بسوز
پس قدم بردار و اندر کوی عشاقان گذار
تا نگردی فانی از وصف وجود ای مرد راه
کی چشی خمر بقا از لعل نوشین نگار
پای نه بر فرق ملک آنگه درآ در ظل فقر
تا ببینی ملک باقی را کنون از هر کنار
گر خیال جان همی هستت به دل اینجا میا
گر نثار جان و دل داری بیا و هم بیار
رسم ره اینست گر وصل «بها» داری طلب
گر نباشی مرد این ره دور شو زحمت میار
گر همی خواهی که گردی واقف از اسرار عشق
چشم عبرت برگشا بربند راه افتخار...
)حضرت بهاءالله(


همرهان و هم میهنان نازنین
 
نزدیک سه سال از افتتاح سایت ولوله در شهر می گذرد. در آن هنگام در معرفی سایت، «شوق نامۀ» زیر را تقدیمتان کردیم:
 
دوستان وايرانيان عزيز در سرتاسر جهان
 
     مقدمتان را به پايگاه اطلاع رساني و پاسخ گوئي به شبهات و اکاذيب دربارهء ديانت بهائي گرامي مي داريم.
 
آئين بهائي بيش ازيک قرن و نيم پيش ازخاک پاک ايران آشکارگرديد وهم اکنون بیش از ۳۰۰۰۰۰نفر در زادگاه خود و بیش از ۷مليون نفر در دنيا، از همه ي ممالک و نژادها و فرهنگ ها و زبان ها و مذاهب و اديان مختلف پيرو دارد که در سطوح محلّي و ملّي و بين المللي درتأسيس و ترويج هدف اصلي آن که وحدت عالم انساني و صلح عمومي است مي کوشند.
 
با اين وجود، هنوز اقليتي بي انصاف و نامهربان مي کوشند هموطنان عزيز و ديگران را از داشتن اطلاعات صحيح دربارهء آن بازدارند و بجاي آن انبوهي ازدروغ و شايعه را، ازطريق کتب و رسالات و مطبوعات و راديو و تلويزيون و اينترنت، اشاعه دهند. يکي ازموارد اخير اين قبيل اقدامات، انتشار شمارۀ ۲۹ويژه نامه ي ايّامِ روزنامۀ جام جم مورخ ۱۳۸۶/۶/۶مي باشد. به اين خاطر اين پايگاه توسط گروهي از بهائيان با هدف اوّليۀ پاسخ به اکاذيب و اتهامات ويژه نامۀ مزبور تأسيس گرديده است. امّا از آنجا که اين قبيل اقدامات ادامه يافته، اين جمع اميدوار است در آينده نيز در صورت لزوم، پاسخ هائي مشابه را تهيه و تقديم طالبين عزيز نماید.
 
ضمن تشکر قلبي ازعزيزاني که از اين پايگاه ديدن نموده و مي نمايند، ازايشان تقاضا دارد علاوه بر معرفي آن به ديگران و ثبت نام در آن براي دريافت خبرنامه، با طرح سؤالات و نظرات و پيشنهادهاي سازنده ي خود ما را درجهت بهبود کم و کيف آن ياري فرمايند. بديهي است از آنجا که نيّت گردانندگان اين پايگاه علاوه برتهيۀ پاسخ هاي مزبور، ايجاد ارتباط و محبّت حقيقي بين همه ي مراجعين عزيز نيزهست، ضمن احترام به عقايد و نظرات همگان، مباحثات و مجادلات بي ثمر لفظي را که جزکدورت و اختلاف ثمري ندارد نمي پسندد و از پذيرفتن آن معذوراست.
 
همچنين لازم مي داند ازهمهء سايت ها و نويسندگان عزيزي که از مطالب و مقالاتشان براي تهيۀ پاسخ به اکاذيب ايّام استفاده شده، صميمانه تشکرنمايد. سايت هاي مزبور مفتخرخواهند بود که شما عزيزان از آنها نيز بازديد فرمائيد. اميد آن که آنچه در اين پايگاه تقديم آن دوستان مي گردد، در روشن شدن هر چه بيشتر حقايقِ و اهداف اين آئين جديد مفيد افتد.
 
گر دهد دستم کشم در دیده همچون توتیا
خاک راهي کآن مشرّف گردد از اقدام دوست
 
اینک در شروع چهارمین سال از فعالیت سایت، که مقارن با سالروز ولادت بنیانگذاران ادیان بابی و بهائی است، ارتقاء کمی و کیفی آن را به اطلاع شما یاران عزیز می رسانیم. بر این اساس، سایت ولوله در شهر، علاوه بر ادامۀ تهیۀ «مجموعه ها»یی چون ولوله در شهر ۱ و ۲، و کتاب «طلوع عشق»، بخش هایی را با عناوین کلی «گوناگون» و «کتابخانه» تدارک دیده است که شامل قسمت های متنوعی است که هدف اصلی از آن رفع شبهات و اتهامات و اکاذیب علیه ادیان بابی و بهائی می باشد.
 
در قسمت «نگاشته ها» مقالات نویسندگان و نیز کاربران عزیز سایت تقدیم می شود. در قسمت «نکته ها» نوشته هایی با حجمی کمتر از مقاله، از منابع رسانه ای و غیره ارائه می شود که هر یک دارای نکته ها و اشاراتی جهت رفع شبهات و اتهامات است. مانند سایر موارد، دوستان عزیز در این قسمت نیز می توانند با ارسال نکته های جالب کمک های زیادی به ما بکنند. در قسمت «دیدگاه ها» سخنان و نظرات و آثاری از نویسندگان غیر بهائی که به دید انصاف در خصوص ادیان بابی و بهائی ارائه نموده اند، تقدیم دوستان می گردد.
 
در قسمت «کتابخانه»، در دو بخش، بتدریج منابعی از بنیانگذاران دیانت بهایی و نویسندگان بهائی، که بیشتر حاوی مطالب توضیحی و استدلالی و رفع شبهات و اتهامات است، گذاشته خواهد شد. در این قسمت تا حد امکان سعی خواهیم کرد بعضی منابعی را نیز که نسخۀ اینترنتی آن موجود نیست، تقدیم دوستان نماییم.
 
کما کان مشتاق و منتظر نظرات و پیشنهادها و کمک های یک یک آن عزیزان هستیم.
 
 
 
                                                                 دلهایتان شاد باد