×
صفحه نخستدرباره سایتشرایط استفادهحریم خصوصیتماس با ما
ولوله در شهر ۱ولوله در شهر ۲ولوله در شهر ۳طلوع عشق
نگاشته هادیدگاه هانکته ها
آثار بنیانگذاران دیانت بهائیپیام های بیت العدل اعظمگزارش ها و بیانیه هاآثار نویسندگان بهائی

برای شروع یا قطع اشتراکتان در خبرنامه سایت، آدرس ایمیل خود را در ذیل وارد کنید.

ثبت نام
قطع اشتراک
twitter
×
ولوله در شهر - شمارۀ اولولوله در شهر - شمارۀ دومولوله در شهر - شمارۀ سومطلوع عشق
سایت "بهائیان ایران" سایت رسمی جامعۀ بهائی ایرانگلچین پیام های بیت العدل اعظمسرویس خبری جامعۀ بهائیعالم بهائی: جامعۀ جهانی بهائیزندگی حضرت بهاءاللهکتابخانۀ بهائیعهد و میثاقآئین بهائیدنیای بهائینقطه نظرنگاهکسروی و کتاب «بهائی گری»پروژه های بهائیسایت جامعۀ جهانی بهائیسایت ضیافت نوزده روزهتلویزیون نوینرادیو پیام دوستسایت تعلیم و تربیتسایت ازدواج بهائی
نتیجه ۳۰ سال بهائی ستیزی
1387/10/02
 

ازبيش ازيك قرن ونيم پيش كه ديانت بهائي ازايران آشكارشد، بعضي علماي مذهبي باتفاق حكومت سعي درازبين بردن آن نمودند. بخصوص در ۳۰ سال اخيراين روند به شكلي برنامه ريزي شده ومنظم تشديد گرديد. اما ازآنجا كه طبق سنت الهي ، مخالفت با اديان آسماني برعكس نتيجه مي دهد، اقدامات مزبورنه تنها باعث تضعيف يا ازبين رفتن آئين بهائي نشد، بلكه باعث رشدچشمگيروتوجه بيشترجهانيان وهموطنان عزيزبه آن گرديد. آنچه درزير ملاحظه مي فرمائيد پيام اخيرمركز جهاني بهائي، بيت العدل اعظم، دراين خصوص مي باشد.

۱۴ شهرالمسائل ۱۶۴
۲۵ دسامبر ۲۰۰۷
پیروان حضرت بهاءالله در مهد امر الله ملاحظه فرمایند
دوستان محبوب،
در طیّ سی سال گذشته، شما عزیزان در مقابل طوفان‌ بلا با اطمینان قلبی از اینکه چنین مصائب و ابتلائاتی "مبشّر دورۀ سعادت و فلاحی است که مشیّت یزدانی برای عالم انسانی مقدّر فرموده" استقامت و ایستادگی نموده‌اید. مراجع دینی و دولتی که همواره محرّک اصلی ظلم و ستم وارده بر شما و نیاکانتان بوده‌اند همچنان حقوق خدادادی شما را انکار می‌کنند. آنها شما را از پاسخگویی به تهمت‌هایی که در بارۀ شما و اعتقاداتتان منتشر می‌سازند منع نموده و در عین حال جوّی از وحشت و ارعاب ایجاد کرده‌اند و کسانی را که مایلند به حمایت از شما ستم‌دیدگان قیام نمایند به شدّت تهدید می‌کنند. در طیّ این مدّت، جامعۀ‌ بین‌المللی و خواهران و برادران بهائی شما در سراسر جهان، به دفاع از شما عزیزان مشغول بوده‌اند. امّا اکنون ایرانیان عدل‌پرور و منصف نیز از هر گروه و طبقه، چه در وطن و چه در خارج، در دفاع از شما مظلومان لب به اعتراض گشوده و تعداد روزافزونی از آنان مایلند به حقیقت امر مبارک پی‌برند.
 
در شهرهای بزرگ و کوچک کشور، در کوی و محلّه، مدرسه و دانشگاه‌، در مؤسّسات تجاری و دفاتر دولتی و حتّی در سلول‌های زندان تعداد فزاینده‌ای از خیرخواهان شما قدم به پیش گذاشته‌اند. مسئولان مدارس، معلّمین، محصّلین و والدین انزجار خود را از رفتار شرم‌آوری که نسبت به کودکان بهائی اعمال می‌شود نشان داده‌اند، دوستان و همسایگان از ورود غیر قانونی مأموران دولتی به منازل احبّا جلوگیری نموده‌اند، دانشجویان و کادر دانشگاه‌ها به طور علنی یا خصوصی مخالفت خود را با محرومیّت غیر عادلانۀ بهائیان از تحصیلات عالیه اظهار داشته‌اند، کارکنان ادارات دولتی نسبت به تلاش‌های شما برای احقاق حقوق خود با همدردی توجّه نشان داده‌اند، روزنامه‌نگاران از اینکه نمی‌توانند حقایق را در بارۀ وضع شما منتشر سازند ابراز تأسّف نموده‌اند و نشانه‌هایی می‌توان یافت که روحانیون روشن‌ضمیر نیز مایلند که از شما رفع ظلم و ستم شود.
در سایر نقاط جهان، هر جا که آزادی عمل وجود دارد، روشنفکران ایرانی نگرانی و خشم خود را از رفتاری که نسبت به بهائیان ایران اِعمال شده و می‌شود مکرّراً ابراز نموده‌ و می‌نمایند، رسانه‌های گروهی ایرانی شرح مصائب شما را بازگو می‌کنند و خواهان تأمین حقوق مدنی همۀ ایرانیان هستند، و همچنین تعداد بی‌شماری از ایرانیان مقیم خارج با همدردی، شهامت شما را می‌ستایند و مایلند در بارۀ اصولی که الهام‌بخش زندگی شماست اطّلاعات بیشتری کسب نمایند.

 

اکنون سازمان‌های جامعۀ مدنی ایران در داخل و خارج از کشور و تعدادی از احزاب سیاسی نیز به جمع مدافعان شما پیوسته‌اند. چنانکه اخیراً، بعضی احزاب سیاسی رسماً نگرانی خود را در بارۀ آزار و اذیّت بهائیان ایران اعلام نمودند و در یک مورد رسمیّت دیانت بهائی را به عنوان یک اقلّیّت مذهبی خواستار شدند. جامعۀ بین‌المللی بهائی به نمایندگی از طرف بهائیان سراسر جهان مراتب قدردانی خود را به بعضی از این سازمان‌ها اعلام نموده است.

 

ایّام حاضره مشحون از مقدّرات الهی است. طوفان امتحان و افتتان همچنان در جریان است، ولی سحاب هرچند تیره و تار باشد نمی‌تواند نور ساطعه در افق را پنهان دارد. در قبال این تحوّلات خجسته، شایسته است که شما عزیزان به کمال استقامت و اطمینان و با اجتناب از مداخله در سیاست حزبی، هر فرصتی را برای همکاری با هم‌وطنان عزیز خود در پیشبرد آرمان‌هایی که موجب ترقّی و سعادت وطن عزیزتان است مغتنم شمارید و مطمئن باشید که در اعتاب مقدّسۀ علیا به یاد شما ملتمسانه به دعا مشغولیم تا مساعی خالصانۀ شما مشمول تأییدات لانهایۀ الهیّه گردد. 
 

نظر خود را بنویسید