×
صفحه نخستدرباره سایتشرایط استفادهحریم خصوصیتماس با ما
ولوله در شهر ۱ولوله در شهر ۲ولوله در شهر ۳طلوع عشق
نگاشته هادیدگاه هانکته ها
آثار بنیانگذاران دیانت بهائیپیام های بیت العدل اعظمگزارش ها و بیانیه هاآثار نویسندگان بهائی

برای شروع یا قطع اشتراکتان در خبرنامه سایت، آدرس ایمیل خود را در ذیل وارد کنید.

ثبت نام
قطع اشتراک
twitter
×
ولوله در شهر - شمارۀ اولولوله در شهر - شمارۀ دومولوله در شهر - شمارۀ سومطلوع عشق
سایت "بهائیان ایران" سایت رسمی جامعۀ بهائی ایرانگلچین پیام های بیت العدل اعظمسرویس خبری جامعۀ بهائیعالم بهائی: جامعۀ جهانی بهائیزندگی حضرت بهاءاللهکتابخانۀ بهائیعهد و میثاقآئین بهائیدنیای بهائینقطه نظرنگاهکسروی و کتاب «بهائی گری»پروژه های بهائیسایت جامعۀ جهانی بهائیسایت ضیافت نوزده روزهتلویزیون نوینرادیو پیام دوستسایت تعلیم و تربیتسایت ازدواج بهائی
شهردار و رهبران دینی عکا در مراسمی مقام حضرت عبدالبهاء را گرامی‌ داشتند
1398/12/29

مرکز جهانی بهائی – دوشنبۀ گذشته، شهردار عکا، آقای شیمون لانکری (Shimon Lankri)، و نمایندگان عالی‌رتبه از جوامع دینی شهر و سایر سازمان‌های محلی برای بزرگداشت مقام حضرت عبدالبهاء، همزمان با آغاز پروژۀ ساخت آرامگاه ایشان در یک مراسم درختکاری گرد هم‌ آمدند.

آقای لانکری در سخنانش در این مراسم گفت: «از نظر بهائیان، تنوع زیبایی است. در جهان‌بینی آنها تنوع زیبایی می‌آفریند، همانطور که گل‌ها و گیاهان متنوع باعث زیبایی باغ می‌شوند. من فکر می‌کنم این جهان‌بینی صحیح است و ما در اینجا از آن استقبال می‌کنیم.»
در این مراسم، که در محل آرامگاه برگزار شده بود، حدود ۵۰ مهمان از جمله رهبران جوامع یهودی، مسلمان، مسیحی و دروز، مقامات رسمی دولت محلی و مقامات دانشگاهی مؤسسات آموزشی منطقه شرکت داشتند. آقای دیوید راتستاین (David Rutstein)، دبیر کل جامعۀ جهانی بهائی، و آقای حسین امانت، مهندس معمار آرامگاه، نیز از جمله نمایندگان جامعۀ بهائی بودند که در این مراسم حضور داشتند.

پس از نمایش طرح آرامگاه و تلاوت مناجاتی نازل از حضرت عبدالبهاء، آقای لانکری و آقای راتستاین، سخنرانی‌های کوتاهی ایراد کردند و سپس با کمک یکدیگر یک درختچهٔ زیتون را به محلی که از پیش انتخاب شده بود انتقال دادند. با کمک مهمانان این درخت در باغ، جایی که قرار است برای سال‌ها به رشد خود ادامه دهد، کاشته شد.

آقای راتستاین گفت: «پس از گذشت صد سال روح حضرت عبدالبهاء جلوه‌گر است. دیدن اقشار مختلف از جمعیت عکا که برای ابراز سرور از بازگشت حضرت عبدالبهاء به شهرشان گرد هم ‌آمده‌اند، یادآور آن است که ایشان چطور برای ایجاد وحدت در اینجا تلاش کردند.»

منبع: سرویس خبری جامعه بهائی

نظر خود را بنویسید