×
صفحه نخستدرباره سایتشرایط استفادهحریم خصوصیتماس با ما
ولوله در شهر ۱ولوله در شهر ۲ولوله در شهر ۳طلوع عشق
نگاشته هادیدگاه هانکته ها
آثار بنیانگذاران دیانت بهائیپیام های بیت العدل اعظمگزارش ها و بیانیه هاآثار نویسندگان بهائی

برای شروع یا قطع اشتراکتان در خبرنامه سایت، آدرس ایمیل خود را در ذیل وارد کنید.

ثبت نام
قطع اشتراک
twitter
×
ولوله در شهر - شمارۀ اولولوله در شهر - شمارۀ دومولوله در شهر - شمارۀ سومطلوع عشق
سایت "بهائیان ایران" سایت رسمی جامعۀ بهائی ایرانگلچین پیام های بیت العدل اعظمسرویس خبری جامعۀ بهائیعالم بهائی: جامعۀ جهانی بهائیزندگی حضرت بهاءاللهکتابخانۀ بهائیعهد و میثاقآئین بهائیدنیای بهائینقطه نظرنگاهکسروی و کتاب «بهائی گری»پروژه های بهائیسایت جامعۀ جهانی بهائیسایت ضیافت نوزده روزهتلویزیون نوینرادیو پیام دوستسایت تعلیم و تربیتسایت ازدواج بهائی
دعوای مسؤولین جمهوری اسلامی ایران بر سر اعتراف آشکار به محرومیّت بهائیان از تحصیلات دانشگاهی
1394/06/19

برگرفته از: //snn.ir/detail/News/439762/165

 جوابیه دانشگاه مازندران تکذیب شد/ وقتی موفقیت‌ رئیس قبلی از آن رئیس جدید می‌شود!
 
فرار به جلوی دانشگاه مازندران در به رسمیت شناختن بهائیت؛
 
معاون و مدیر سابق آموزش دانشگاه مازندران، جوابیه دانشگاه مازندران که مشکل ثبت نام
را به عهده مدیریت سابق دانشگاه می دانست، تکذیب کردند.
 
گروه دانشگاه «خبرگزاری دانشجو»، شب گذشته رسانه های خبری را با عنوان «به رسمیت شناختن فرقه ضاله بهاییت در دانشگاه مازندران» منتشر کردند.
 
ماجرا از این قرار بود که دانشجویان ورودی جدید مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه مازندران هنگام ثبت نام اینترنتی و اولیه، در قسمت مذهب علاوه بر شیعه و سنی، با گزینه بهائیت هم مواجه شدند و همه اینها در حالی است که طبق قانون جمهوری اسلامی، تبلیغ بهائیت به عنوان یک فرقه انحرافی جرم محسوب بوده و پیروان بهائیت اجازه تحصیل در دانشگاه را ندارند.
 
وقتی دانشگاه مازندران همه چیز را تکذیب می کند
 
البته امروز پس از رسانه ای شدن این اقدام غیرقانونی دانشگاه مازندران، دانشگاه جوابیه ای صادر کرد.
 
دانشگاه مازندران در این جوابیه اعلام کرد که این موضوع فعال بودن گزینه بهائیت در میان ادیان شیعه و سنی طبق روال دو سال گذشته دانشگاه بوده و موضوع جدیدی نیست.
 
دانشگاه با فرار به جلو و مقصر دانستن دیگران اعلام کرد: این اقدام در زمان مدیریت قبلی دانشگاه در سالهای گذشته صورت گرفته و مدیران قبلی خود، این بخش را وارد فرم کردند و اتفاق جدیدی نبوده که مورد حساسیت در این مقطع زمانی قرار گرفته است.
 
این در حالی است که چندی پیش معاون آموزشی دانشگاه با امضای بیانیه ای همراه با برخی معاونان اموزشی سراسر کشور خطاب به روحانی، خواستار حذف شعارهای انقلابی و احترام به ادیان و جوامع شد.
 
تکذیب معاون سابق آموزشی دانشگاه مازندران: آقایان تقوا را رعایت کنند
 
بلافاصله بعد از این تکذیبه عباس نژاد، معاون سابق آموزشی دانشگاه در گفت و گو با خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» در ساری، ضمن رد این ادعا گفت: هر تغییر در این زمینه خصوصا در حوزه تحصیلات تکمیلی نیازمند مصوبه می باشد و اگر مسئولان فعلی دانشگاه دلیلی برای این ادعای خود دارند، آن را بیان کنند.
 
وی  تاکید کرد: تقصیر اشتباهات را به گردن این و آن انداختن، از لحاظ اخلاقی و شرعی صحیح نیست.
 
مدیر سابق آموزش دانشگاه مازندران: فقط یک ترم تحصیلی از نرم افزار سما استفاده کردیم
 
جعفری، مدیر سابق آموزش دانشگاه مازندران نیز در این خصوص به خبرنگار ما گفت: این ادعا کذب محض است و این وصله ها به مجموعه مدیران انقلابی دوره قبل نمی چسبد.
 
وی ادامه داد: در زمان ما تمامی کارهای ثبت نامی به صورت دستی انجام می شد و تنها در یک دوره (دوره آخر ریاست احمدپور) ثبت نام اینترنتی با استفاده از سامانه سما انجام گرفت و آن هم مستقیما از تهران برای ما ارسال شده بود.
 
جعفری با اشاره به اخراج چندین نفر از دانشجویان بهائی در زمان مسئولیت وی و معاون آموزشی دانشگاه تصریح کرد: چطور ما می توانیم این خطای فاحش را انجام دهیم و آن را اصلاح نکنیم، اما دانشجوی بهایی را که 110 واحد درس پاس کرده بود اخراج کنیم.
 
وی تاکید کرد: این تکذیبه ها اشتباهات مسئولین فعلی را پاک نمی کند و مسئولین بهتر است نسبت به این اشباهات که امیدواریم عمدی نبوده باشد، عذخواهی کنند.

انتهای خبر / خبرگزاری دانشجو / کد خبر ۴۳۹۷۶۲ 

نظر خود را بنویسید