×
صفحه نخستدرباره سایتشرایط استفادهحریم خصوصیتماس با ما
ولوله در شهر ۱ولوله در شهر ۲ولوله در شهر ۳طلوع عشق
نگاشته هادیدگاه هانکته ها
آثار بنیانگذاران دیانت بهائیپیام های بیت العدل اعظمگزارش ها و بیانیه هاآثار نویسندگان بهائی

برای شروع یا قطع اشتراکتان در خبرنامه سایت، آدرس ایمیل خود را در ذیل وارد کنید.

ثبت نام
قطع اشتراک
twitter
×
ولوله در شهر - شمارۀ اولولوله در شهر - شمارۀ دومولوله در شهر - شمارۀ سومطلوع عشق
سایت "بهائیان ایران" سایت رسمی جامعۀ بهائی ایرانگلچین پیام های بیت العدل اعظمسرویس خبری جامعۀ بهائیعالم بهائی: جامعۀ جهانی بهائیزندگی حضرت بهاءاللهکتابخانۀ بهائیعهد و میثاقآئین بهائیدنیای بهائینقطه نظرنگاهکسروی و کتاب «بهائی گری»پروژه های بهائیسایت جامعۀ جهانی بهائیسایت ضیافت نوزده روزهتلویزیون نوینرادیو پیام دوستسایت تعلیم و تربیتسایت ازدواج بهائی
نسخۀ جدید کتاب الفرائد
1394/02/08

 دوستان عزیز

با درودها و تکبیرات گرم و صمیمانه و با تبریک عید اعظم رضوان، خوشحالیم که مقارن این ایّام بی همتا و «سلطان اعیادِ» آن دلبر یکتا، می توانیم نسخۀ جدیدی از کتاب نفیس فرائد تألیف جناب ابوالفضائل گلپایگانی را در اختیار طالبین و علاقمندان قرار دهیم. این نسخه به دو شکل WORD و PDF است که بالتبع موجب تسهیل استفادۀ عزیزان از این کتاب مستطاب خواهد بود.
در پیشگفتار نسخۀ جدید، عزیزی که همّت بر تایپ WORD و ویرایش جدید کتاب نموده اند، چنین نوشته اند:
«شاید به قطع یقین می توان گفت که کمتر کسی است که نام نامی نِحریر اعظم و فاضل یگانه امر اقدس ابهی جناب ابوالفضائل گلپایگانی به همراه شاهکار بدیع ایشان کتاب "فرائد" را در میان کلیّه فضلا و اثار عدیده امری نشنیده باشد. گرچه جناب ابوالفضائل آثاری متعدد از خود بجا گذاشته اند ولی "فرائد" ایشان شهرت و مقام منحصر به خود را دارد. این اثر نفیس با نام خالقش بشأنی عجین گردیده که بدون استثناء ذکر یکی دیگری را تداعی می کند. این اثر منحصر بفرد، استدلالیه ای است که بنفسه علاوه بر شهادت به عمق دانش و استنباط دقیق حضرتشان از آثار مُنزلۀ بهائی و سایر آثار ادیان و فلاسفه، در آن می توان به فروتنی و عبودیت منحصر بفرد نویسنده هم پی برد. به این جهات است که این استدلالیۀ بی مانند همواره در میان اهل بها و طالبین منصف از ارج و قربی بی نظیر برخودار بوده است.
کتاب فرائد متوالیاً در ایام مختلفه به حلیۀ چاپ و انتشار آراسته گردیده که  جدیدترین آن در سال ۱۵۸ بدیع مطابق ۱▪▪۲ میلادی است که بوسیلۀ مؤسّسۀ مطبوعات امری آلمان در هوفهایم، تحت اشراف لجنه ملّی نشر آثار امری به لسان فارسی و عربی چاپ شده. هم چنین نسخه ای از همین نشر به صورت عکس برداری کامپیوتری "Scan" در پایگاه اینترنتی کتابخانۀ بهائی: //reference.bahai.org/fa/ در دسترس علاقمندان قرار گرفته است.
بعد از گذشتن چندین سال با استفاده از امکانات پیشرفته کامپیوتری امروزه لازم بود که این اثر نفیس به صورت نسخۀ "Word" که در مقایسه با دیگر اَشکال، از مزایای خاصی برخودار است در دسترس علاقه مندان و محققینی که مایلند از این اثر محترم در امور تحقیقی خویش از آن رونویسی و استفاده نمایند مجدداً منتشر شود. مزایائی که این نسخه بنفسه دارد از نقائص دیگر نسخ قبلی بدور است زیرا براحتی می توان قسمت های مورد لزوم را بدون نوشتن و یا تایپ مجدد با سرعت بیشتر با بکار گرفتن کامپیوتر از متن اصلی نسخه برداری نمود و حتی اندازۀ کلمات را در صورت تمایل می توان به آسانی کوچک و یا بزرگ نمود.
مانند نسخ منتشره قبلی این نسخه هم فهرست مطالب، اعلام و اماکن را بطور کامل دارا می باشد که نفوسی که مایلند از این نسخه چاپی بگیرند بتوانند مطالب مورد لازم را با استفاده از این فهرست از این طریق در نسخۀ چاپی نیز بآسانی پیدا نمایند. در یکی دو مورد جزئی در نسخ قبلی اشکالاتی مشاهده شد که در نسخه حاضر اصلاح گردیده است. از جمله صفحۀ ۳۱۴ در پایگاه اینترنتی ذکر شده موجود نبود که در این نسخه با رجوع به نسخه ای که سال ها قبل منتشر شده بود تایپ گردیده  که نقصی در این نشر موجود نباشد.
این نسخه که هم اکنون در  دسترس علاقمندان قرار می گیرد چندین بار با دقت فراوان  مقابله شده ولی مانند بسیاری دیگر از آثار منتشره ممکن است مواردی جزئی در آن یافت شود که سهواً اشتباهی شده باشد که باعث سپاس است که قارئین و استفاده کننده گان محترم اگر به چنین نکاتی برخوردند ما را مطلع نمایند.»
 
با آرزوی شادی حقیقی برای همۀ عزیزان
قربانتان

فایل های ضمیمه

نظر خود را بنویسید