×
صفحه نخستدرباره سایتشرایط استفادهحریم خصوصیتماس با ما
ولوله در شهر ۱ولوله در شهر ۲ولوله در شهر ۳طلوع عشق
نگاشته هادیدگاه هانکته ها
آثار بنیانگذاران دیانت بهائیپیام های بیت العدل اعظمگزارش ها و بیانیه هاآثار نویسندگان بهائی

برای شروع یا قطع اشتراکتان در خبرنامه سایت، آدرس ایمیل خود را در ذیل وارد کنید.

ثبت نام
قطع اشتراک
twitter
×
ولوله در شهر - شمارۀ اولولوله در شهر - شمارۀ دومولوله در شهر - شمارۀ سومطلوع عشق
سایت "بهائیان ایران" سایت رسمی جامعۀ بهائی ایرانگلچین پیام های بیت العدل اعظمسرویس خبری جامعۀ بهائیعالم بهائی: جامعۀ جهانی بهائیزندگی حضرت بهاءاللهکتابخانۀ بهائیعهد و میثاقآئین بهائیدنیای بهائینقطه نظرنگاهکسروی و کتاب «بهائی گری»پروژه های بهائیسایت جامعۀ جهانی بهائیسایت ضیافت نوزده روزهتلویزیون نوینرادیو پیام دوستسایت تعلیم و تربیتسایت ازدواج بهائی
دشمنی جمهوری اسلامی ایران با بهائیان عقیدتی است
1391/06/07
جمهوری اسلامی ایران همیشه سعی کرده است آزار و اذیّت بهائیان را امنیّتی و قانونی جلوه دهد، حال آن که صدها سند حاکی از آن است که آزار بهائیان در این سی و چهار سال صرفاً عقیدتی بوده و هست. از جمله رجوع شود:
از جمله اسناد جدید در این مورد را به نقل از «ایبنا» در زیر ملاحظه می فرمایید.
ايرانيان با «اديان جهان» آشنا مي‌شوند
۵ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۹:۳۲
عليرضا شجاعي، سرويراستار اين مجموعه در گفت‌وگو با خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، عنوان كرد: پيش از پيدا كردن اين مجموعه، دنبال كتابي مي‌گشتم كه معرفي ساده و خوبي از اديان ارايه كند كه به‌ويژه براي دانشجويان مفيد باشد؛ اين مجموعه همين ويژگي‌ها را دارد.
وي افزود: اين مجموعه 14 جلد است كه يك جلد آن به بهائيت مي‌پردازد كه اين جلد در ايران منتشر نمي‌شود. يك جلد از اين مجموعه با عنوان «پروتستان» با ترجمه فريبرز مجيدي طي روزهاي گذشته از چاپ خارج شد و برخي ديگر از جلدهاي آن مانند «هندوئيسم»، «اديان آفريقا» و «كاتوليك و ارتدوكس» مراحل پاياني چاپ را طي مي‌كنند.
به گفته شجاعي، ع. پاشايي، حسين سليماني و سيدحسن اسلامي از ديگر مترجمان اين مجموعه‌اند. مسيحيت و يهوديت، هندوئيسم، آيين سيك، آيين شينتو، و آيين دائو از جمله ادياني هستند كه در اين مجموعه معرفي شده‌اند. درباره ترجمه و انتشار جلد مربوط به اسلام هنوز به نتيجه نرسيده‌ايم، زيرا اين امكان وجود دارد كه معرفي ساده از اسلام در كشوري مسلمان براي مخاطبان جذابيت و كاربرد نداشته باشد.
وي ادامه داد: هر يك از مجلدات اين مجموعه، حدود 145 صفحه و همراه با تصويرند و درباره انديشه، بنيانگذار، تاريخ، مفاهيم، مناسك، مكتب‌ها، متون مقدس و همچنين انجمن‌هاي مذهبي هر دين اطلاعاتي را به مخاطب ارايه مي‌دهند.
شجاعي متن اين كتاب را ساده و فاقد اصطلاحات فني و پيچيده دانست و گفت: يكي از ويژگي‌هاي مهم اين اثر اين است كه علاوه بر دانشجويان، مخاطبان عام نيز مي‌توانند آن را مطالعه كنند. ترويجي نبودن اين كتاب‌ها نيز يكي ديگر از ويژگي‌هايي است كه در برگزيده شدن آن نقش مهمي داشت.
اين اثر توسط انتشارات «چلسي» انگلستان منتشر شد و «جوئنا اوبراين» و «مارتين پامر» سرويراستاران آن هستند. ترجمه اين مجموعه از سوي دانشگاه اديان و مذاهب اسلامي منتشر مي‌شود.
کد مطلب : 147210

مأخذ: //www.ibna.ir/vdccsmqsx2bq0i8.ala2.html

نظر خود را بنویسید


عرض ادبی

چشم انداز جوان
ارسال شده در : 1391/06/19

الله ابهی :)حتما نام بهائی ستیزان چشم انداز جوان رو شما به خاطر دارید.عده ای جوان مریض ساکن تهران که دین و دیانت درستی هم ندارند متأسفانه و به حجتیه ای بودن هم مشهور بودند. شما هم به خاطر نداشته باشید دوستانتان در سایت نگاه و ... به یاد دارند و هنوز در رفرنس های مهم بهائی ستیزی کتابهای رد بهائیت چشم انداز جوان موجود است.با شاهکارهایی جدید و کاملا مدرن در امر بهائی ستیزی و شاد کردن روح و ریحان بهائی ستیزان در خدمت شما هستیم. محصولات متنوعی که تا دنیا دنیا باشد و چیزی به اسم اینترنت و رسانه وجود داشته باشد، به یادگار برای بهائیت خواهند ماند. :))اگر برنامه درست پیش رود بنا بر این است که بودجه ای کلفت و باد آورده از راه رسد تا عرض ادبی دوباره نماییم به محضر حضرات بهائی و این بار کار را یکسره کنیم و حداقل دستی، پایی، کتی کولی چیزی از بهائیت در شبکه جهانی فلج نماییم. لذتی برای ما بالاتر از بهائی ستیزی نبوده و نیست. به حکم تفریح و نه به حسب وظیفه حتما شاهد اقدامات خواهید بود.لطف دیگر داستان این است که چشم اندازی ها دین و دیانت درستی هم ندارند و فقط بیماری صعب العلاج بهائی ستیزی دارند. به انتظار باشید دوستان عزیز. جیگرتونو :))