×
صفحه نخستدرباره سایتشرایط استفادهحریم خصوصیتماس با ما
ولوله در شهر ۱ولوله در شهر ۲ولوله در شهر ۳طلوع عشق
نگاشته هادیدگاه هانکته ها
آثار بنیانگذاران دیانت بهائیپیام های بیت العدل اعظمگزارش ها و بیانیه هاآثار نویسندگان بهائی

برای شروع یا قطع اشتراکتان در خبرنامه سایت، آدرس ایمیل خود را در ذیل وارد کنید.

ثبت نام
قطع اشتراک
twitter
×
ولوله در شهر - شمارۀ اولولوله در شهر - شمارۀ دومولوله در شهر - شمارۀ سومطلوع عشق
سایت "بهائیان ایران" سایت رسمی جامعۀ بهائی ایرانگلچین پیام های بیت العدل اعظمسرویس خبری جامعۀ بهائیعالم بهائی: جامعۀ جهانی بهائیزندگی حضرت بهاءاللهکتابخانۀ بهائیعهد و میثاقآئین بهائیدنیای بهائینقطه نظرنگاهکسروی و کتاب «بهائی گری»پروژه های بهائیسایت جامعۀ جهانی بهائیسایت ضیافت نوزده روزهتلویزیون نوینرادیو پیام دوستسایت تعلیم و تربیتسایت ازدواج بهائی
اگر مُحِبِّ امام حسینی باید جلوی بهائیت و صوفیه و... بایستی
1390/09/12
 
 

 

اگر مُحِبِّ امام حسینی باید جلوی بهائیت و صوفیه و... بایستی

 

در زمان قاجاریه و تا حدّی پهلوی، یکی از روش های تحریک عوام برای بهائی کشی این بود که آخوندی در ایّام عاشورای حسینی و یا ماه رمضان و یا مناسبت های دیگر، به ده یا شهری می رفت، و روی منبر به تحریک عوام و ایجاد نفرت علیه بهائیان می پرداخت تا به منازل بهائیان حمله کنند و ضمن غارت آنها را بکشند. تاریخ دیانت بهائی به شهادت مورخین غیر بهائی و بهائی پُر است از چنین صحنه هایی که بعضاً در آن ده ها بهائی توسط صدها عوام الناس در یک شهر یا ده کشته شده اند و اموالشان به غارت رفته است و خانواده هایشان بی سرو سامان و آواره شده اند و اهالی آنجا حین و پس از قتل و غارت، دکان ها را بسته، شهر یا ده را چراغان کرده، برای موفقیت خود در بهائی کشی جشن و سرور بر پا کرده، به يکديگر تبریک و تهنیت و خوشباش گفته اند!
در جمهوری اسلامی، با زیادتر شدن قدرت سیاسی – مذهبی علمای شیعه، قتل و غارت بهائیان علاوه بر اَشکال قدیمی به روش های جدید ادامه یافت. اگر در قدیم یک آخوندی بر روی منبر می رفت و به تحریک و ایجاد نفرت علیه بهائیان می پرداخت، اینک سی و سه سال است که تمامیت جمهوری اسلامی بر منبرهای سیاسی و مذهبی، با این ادعا که بهائیان ضدِّ اسلام و ائمّۀ اطهاراند چنین می کند. و این در حالی است که کتب و آثار و اعمال و اقوال بهائیان شاهدی است بر قبول و احترام و تقدیس اسلام.(۱)         
در سال های اخیر بهائی ستیزی و تحریک و ایجاد نفرت علیه بهائیان بیشتر شده است. چند روز پیش جامعۀ جهانی بهائی در این مورد گزارشی تهیه کرده است که با مدارک و شواهد مستدل این حقیقت را ثابت می کند.(٢)
اینک نیز که ایّام عاشورا است، چنین تحریکاتی را در گوشه و کنار ایران عزیزمان شاهد هستیم. امّا جالب آن که بعضاً همان روش تحریک عوام بر بهائی ستیزی در دوران قاجاریه، در جمهوری اسلامی هم دیده می شود.
برای آن که حال و هوا و فضای فکری مُحرِّکین و مُحرَّکین و سوء استفادۀ ایشان از علائق مذهبی شیعیان را ملموس و آشکارا حس فرمایید، لطفاً دقیقاً آنچه را که در سایت طلیعه (۳) مورّخ ۸ آذر ۱۳۹۰ از مراسم عاشورا در مصلّای شهر کرج تصویر شده ملاحظه نمایید:
 
مراسم شب سوم محرم هم در مصلی کرج و توسط هیات الرضا برگزار شد و شبی دیگر از شب های محرم سپری
اول)
ظاهرا هربار که می رویم مصلی، بچه های آبدارخانه باید غافلگیرمان کنند! و این بار با صدای یکی شان که بلند می گفت: چایِ نبات، چایِ نعنا، چایِ لیمو… بعد در عین ناباوری رفتیم و دیدیم که واقعا همه ی انواع این چای ها در آبدارخانه ی هیات که جلوی در مصلی علم شده است موجودند!
راستی امشب هوا کمی بهتر بود و بچه های انتظامات دیگر مجبور نبودند صورت هایشان را با شال پوشانده و خودشان را شبیه زورو و یا حالا هر چیز دیگری(!) بکنند. به هرحال از زحمات همه ی بچه های آبدارخانه و انتظامات و نظافت و … متشکریم.
دوم)
ظاهرا چشم ما شور نبوده و امشب هم همه چیز راس ساعت بود.هم زیارت عاشورا و هم سخنرانی. دیگر داریم می رویم که رکورد نظم کشوری را بزنیم به نام خودمان!
حجت الاسلام کردمیهن هم در سخنرانی امشبشان بیشتر روی بحث جهاد دل کار کردند و گفتند که ما باید روی دلمان جهادی کار کنیم و ما خیلی سخت می توانیم با دلمان جهاد بکنیم زیرا دل مانند عقل نیست که بتوان آن را با منطق و… توجیه و قانع کرد…مثلا می بینید که می خواهیم عاشق یک چیزهایی بشویم و از یک چیزهایی نفرت پیدا کنیم اما خیلی سخت است.
ایشان برگ برنده ی ما در امکان این که بتوانیم روی دلمان کار کنیم را چند چیز دانستند:
۱-همان حدیث پیامبر(ص) که «اِنَّ فی قتل الحُسَینِ حرارةً فِی قُلوبِ المُؤمِنین لَن تُبرَدُ اَبَداً»
۲-جهاد با دل در حریم خصوصی. یعنی چون هیچ کس نمی تواند نزدیک حریم خصوصی شود و بگوید که چرا چیزی را دوست داری یا نداری و چون می توان محبت و نفرت را مخفی کرد، کارمان راحت تر می شود
ایشان هم چنین بیان کردند که در دل ما بین حب و بغض موازنه برقرار است. یعنی همان قدر که محبت داریم، نفرت داریم و این هم یک توصیه نیست بلکه یک اصل و قانون است. (برخلاف خوف و رجا که در دل مومن باید بین آن ها موازنه باشد و این توصیه است…) و سپس این گونه نتیجه گرفتند که «آدم هایی که بغض ندارند، حبّ آن ها مشکل دارد».
حجت الاسلام کردمیهن با بیان این که اگر در این شهر، کسی جلوی بهائیت، کسی جلوی صوفیه و… نایستاد نشانه ی این است که این شهر یک نفر هم مُحِبِّ امام حسین ندارد، کسانی که هیات می روند و سینه می زنند و… اما نفرت از این مسائل ندارند، مُحِبِّ هیات و سینه زنی و …، و نه مُحِبِّ امام حسین دانسته و به عنوان مشق شب فرمودند که «اگر می خواهید محبت کسی را بسنجید، از بغض او بسنجید».
سوم)
مداحی ها و روضه های امشب واقعا چسبیدند و ما واقعا از حاج حسن، سید امیر و محمد شعبان پور تشکر می کنیم و اجرشان با خدا…
 
حامد صبوری
۱۰/٩/۱۳۹۰
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
یادداشت ها:
۱- از جمله رجوع شود به قسمت «امر بهائی و دیانت اسلام» در سایت آئین بهائی:
 شامل مطالبی همچون:
 
نیز رجوع شود به: نایب الامام دشمن سرسخت بهائیان بود: //www.iranglobal.info/I-G.php?mid=2-71888
مقام امام حسین و عاشورا نزد بهائیان: //khandaniha.eu/items.php?id=1012
بهائیان و عاشورای حسینی: //new2.noghtenazar.org/node/868
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 

نظر خود را بنویسید