×
صفحه نخستدرباره سایتشرایط استفادهحریم خصوصیتماس با ما
ولوله در شهر ۱ولوله در شهر ۲ولوله در شهر ۳طلوع عشق
نگاشته هادیدگاه هانکته ها
آثار بنیانگذاران دیانت بهائیپیام های بیت العدل اعظمگزارش ها و بیانیه هاآثار نویسندگان بهائی

برای شروع یا قطع اشتراکتان در خبرنامه سایت، آدرس ایمیل خود را در ذیل وارد کنید.

ثبت نام
قطع اشتراک
twitter
×
ولوله در شهر - شمارۀ اولولوله در شهر - شمارۀ دومولوله در شهر - شمارۀ سومطلوع عشق
سایت "بهائیان ایران" سایت رسمی جامعۀ بهائی ایرانگلچین پیام های بیت العدل اعظمسرویس خبری جامعۀ بهائیعالم بهائی: جامعۀ جهانی بهائیزندگی حضرت بهاءاللهکتابخانۀ بهائیعهد و میثاقآئین بهائیدنیای بهائینقطه نظرنگاهکسروی و کتاب «بهائی گری»پروژه های بهائیسایت جامعۀ جهانی بهائیسایت ضیافت نوزده روزهتلویزیون نوینرادیو پیام دوستسایت تعلیم و تربیتسایت ازدواج بهائی
آقای رحیم پور ازغدی: بهائیان اسلام را قبول دارند
1390/09/06
آقای رحیم پور ازغدی: بهائیان اسلام را قبول دارند
 
سی و سه سال است در جمهوری اسلامی ایران بهائیان به اتهام ضدیت با اسلام، از حقوق شهروندی خود محروم و دچار انواع ظلم و ستم بوده و هستند. بهائیان بارها گفته و نوشته اند که دین بهائی نه تنها ضد اسلام نیست، بلکه بهائیان تنها گروه دینی اند که بجز خود مسلمانان، اسلام را به عنوان دینی الهی قبول دارند.(١)
آقای رحیم پور ازغدی در برنامۀ "طرحی برای فردا: حکمت خوانی ورزش: عیاران و ورزش زرد" قسمت دوّم که حدود ساعت ٦ تا ۷ شب جمعه ٢۷ آبان ١۳۹۰ از کانال یک سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد(٢) ضمن صحبت هایی در بارۀ ورزش، مطالبی هم راجع به دیانت بهائی و بهائیان گفتند که صرف نظر از چند دروغ تکراری(۳) از جمله حاوی چند اعتراف صادقانه در این خصوص بود.

ایشان ضمن توضیحات بعضاً بامزه در خصوص ورزش، به مناسبتی دو اعتراف صادقانۀ مهم ولی با نتیجه ای جالب نیز بیان کردند: یکی این که یهودیان و مسیحیان اسلام را قبول ندارند؛ دوّم آن که بهائیان اسلام را قبول دارند؛ با این وجود نتیجه این که - به قول ایشان- یهودیان و مسیحیان محترم هستند ولی بهائیان نه! شاید این اوّلین باری باشد که ایشان در این خصوص اعترافاتی را چنین صادقانه بیان می کنند، امّا متأسفانه در این برنامه نه راجع به علل عدم قبول اسلام از طرف پیروانی که نام برده اند چیزی می گویند، و نه از این که چرا بهائیان اسلام را قبول دارند حرفی می زنند و نه نتیجه گیری درستی می نمایند.
حقیقت این است که همان طور که بهائیان برای روشن شدن اصل "استمرار ظهور ادیان در طول زمان" بارها گفته و نوشته اند، (٤) یکی از علل مخالفت پیروان دینی قبلی نسبت به دینی جدید، این است که پیروان هر دین خود را آخرین و کامل ترین دین و بهترین امّت می دانند. به همین علت است که یهودیان و مسیحیان اسلام را دین نمی دانند و آن را قبول ندارند. آقای ازغدی به این عدم قبول درست اشاره می کنند، اما نمی گویند که چرا چنین است. متأسفانه همین سوء برداشت و توّهم "آخرین بودن" باعث می شود که خود ایشان نیز از روی تعصّب، با تکرار همین اشتباه، علیرغم این که اعتراف می کنند بهائیان اسلام را قبول دارند، دین بهائی را دین ندانند و در عوض فرقه ای صهیونیستی و ضد اسلام و غیر قابل احترام به حساب آرند!
از احترام ادعایی ایشان نسبت به هم میهنان عزیز یهودی و مسیحی و کم و کیف آن می گذریم و اظهار نظر راجع به آن را به خود این عزیزان وامی گذاریم، امّا ای کاش آقای ازغدی حال که به این بی احترامی به بهائیان اعتراف کرده اند، معنی و کم و کیف آن را نیز بیان می فرمودند! ای کاش شهامت آن را داشتند و می فرمودند معنی و مفهوم این بی احترامی ظلم و ستمی سی و سه ساله است که در ایران عزیزمان بر بهائیان رفته و می رود و امثال ایشان توجیه کنندۀ آن برای افکار عمومی ایرانیان و جهانیان هستند. در این توجیه، امثال ایشان چون شهامت و صداقت ندارند همیشه گفته اند بهائیان به خاطر عقایدشان زندانی نشده و نمی شوند، بلکه به خاطر اتهاماتی امثال جاسوسی و اقدام علیه امنیت ملی محاکمه شده اند! امّا با بردن هزاران کتاب دینی بهائی و هزاران عکس از شخصیت ها و اماکن مقدسۀ دینی بهائی از منازل بهائیان، و توهین به عقاید وجدانی ایشان در رسانه ها و نیز فحاشی های مشابه مقامات قضائی از جمله بازجویان اطلاعات به عقاید بهائیان، عملاً روشن شده است که منظور آقای ازغدی از بی احترامی به بهائیان دقیقاً بی احترامی به عقاید دینی و وجدانی ایشان بوده و هست و اتهامات دیگر همه بهانه و توجیه و پوششی است برای پنهان کردن علت اصلی.     
امّا به هر حال باید از ایشان تشکر کنیم که بالاخره، هم اعتراف نموده اند بهائیان اسلام را قبول دارند و ضدّ آن نیستند، و هم علناً فاش ساخته اند که به پاس این قبول، احترامی برای بهائیان قائل نیستند! باشد که مسؤولین جمهوری اسلامی به این اعتراف آقای ازغدی که ایشان را یکی از ایدئولوگ های معروف خود می دانند، توجه نمایند و متقیانه و منصفانه در روش ظالمانۀ خود نسبت به بهائیان تجدید نظر نمایند و در عوض بساط عدالت و انصاف را نه تنها برای بهائیان که برای همۀ هم میهنان عزیز بگسترانند. آیا به این مهم موفق خواهند شد؟
حامد صبوری
۷/۹/١۳۹۰
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
یادداشت ها:
٣- بهائیان پاسخ دروغ های تکراری ایشان را قبلاً داده اند؛ از جمله رجوع شود به:
٤- از جمله رجوع شود به: //new2.velvelehdarshahr.org/node/219
 

 

نظر خود را بنویسید


بهائیان اسلام را قبول دارند ولی...

مهدویت، بررسی …
ارسال شده در : 1390/09/11

سلام دوستان عزیزما نیز قبول داریم که بهائیت اسلام را قبول دارد، ولی چه قبول داشتنی...آنها اسلام را تنها برای سرپوش گذاشتن بر اشتباهات خود و کپی برداری از آن قبول دارند نه اینکه از حقایق آن بهره برند.اگر آنان که به حقانیت اسلام معترفند از حقایق اسلام بهره جسته بودند، دیگر در کج راهه بهائیت راه خود را ادامه نمی دادند...برای اطلاعات بیشتر، به وبلاگ:babahai.mihanblog.combahaiat.tkمراجعه فرمائید.البته اگر مسئولین ولوله در بهائیت بگذارند...با درودی دوباره بر حقجویان

بهائیان اسلام را قبول دارند...

مهدویت، بررسی …
ارسال شده در : 1390/09/11

سلامی دوباره...اگر بهائیان، اسلام را قبول دارند پس چرا به بهائیت معتقدند؟شاید می خواهید بگویید اسلام نسخ شده است؟چه دلیلی بر نسخ شدن اسلام دارید جز سخنان قره العین که برای عرضه کردن خود دلیل اسلام را نسخ شده خواند؟چه کمبودی در اسلام وجود دارد که به دین جدید نیاز داشته باشیم؟شما که پیامبر اسلام را پذیرفته و قبول داریم، مگر حدیثی را که می فرماید: حلال محمد حلال الی یوم القیامه و حرام محمد حرام الی یوم القیامه را نخوانده اید؟منتظر پاسخ شما در ایمیلم هستم: [email protected]چند نکته شایان ذکر است:1. عین پاسخ شما در وبلاگ مهدویت، بررسی و نقد شیخیه و بهائیت به نمایش گزاشته خواهد شد.2. ما رهبر بهائیت را حسینعلی نوری می خوانیم چون دلیلی بر پیامبر خواندن آن نداریم اگر دارید بفرمائید با بنا بر وظیفه ای که در برابر انبیاء الاهی داریم به هر پیامبر احترام می گذاریم.گفتنی است که ما در وبلاگمان به حسینعلی نوری اهانت نکرده ایم تنها او را پیامبر نمی خوانیم اگر دلیلی ارائه کردید او را پیامبر می خوانیم.3. اگر مدرکی مستند و مورد قبول ارائه نکردید، بنا بر مبنای گذشته، ما او حسینعلی نوری و در پرانتز (معروف به بهاء الله) می خوانیم تا ارتباط ما قطع نشود، پس ما برای روشن شدن حقیقت جلو آمدیدیم، تا شما چه کنید...شاید بتوانیم با ایجاد رابطه، بسیاری از مشکلات را حل کنیم.

سران بهائیت

مهدویت، بررسی …
ارسال شده در : 1390/09/11

سلامی سه باره...راستی مطلبی درباره سخنی از عباس افندی معروف به عبد البهاء خواند که گفته بود، 24 تن از فرزندانش پس از او برای رهبری بهائیان خواهند آمد، پس این 24 تن کجایند؟متنظر پاسخ شبهه بردارانه شما در ایمیلم هستم:[email protected]پیشاپیش از همکاری و پاسخ دادن شما سپاسگذارم.

با سلاماینکه آنها اسلام را

م ج ر
ارسال شده در : 1390/10/07

با سلاماینکه آنها اسلام را قبول دارند حرف درستی است اما کامل به نظر نمی رسد چرا که بهاییت ( نومن ببعض و نکفر ببعض ) است چرا که هر جا برایشان مفید باشد می پذیرند و هر جا به ضررشان باشد سراغش نمی روند مثلا میرزا حسینعلی در ایقان از چند جمله از دعای ندبه که می توانسته به آن استدلال کند بهره برده ولی اکثر آنها را نادیده گرفته است متشکر و منتظرم بنده را راهنمایی کنید

اشارتی کفایت است

ندا
ارسال شده در : 1390/10/18

هر دین جدیدی ادیان قبل را قبول دارد. قبول اسلام از طرف بهائیان مثل قبول مسیحیت از طرف مسلمانان است.